Waarom een gratis schetsontwerp?
Wij kunnen ons goed voorstelen dat het vinden van de juiste architect best lastig kan zijn. Het ontwerpen en bouwen van een huis is een intensief, persoonlijk en langdurig proces en het gaat om veel geld. Dan wil je ook graag weten of de architect die je uitkiest ook zal zorgen voor een goed plan, een prettige samenwerking en een soepel bouwproces. Natuurlijk kan je in een gesprek al merken of er een “klik” is en kunnen de al gerealiseerde projecten enthousiasme opwekken. Uw woning is echter nog niet bedacht en moet nog vorm gaan krijgen.
Om de keuze makkelijker en bewuster te maken hebben we dan ook de volgende werkwijze:na een eerste kennismaking en bezoek aan de locatie maken wij een eerste schets of idee voor uw bouwproject. Dit idee wordt vrijblijvenend aan u gepresenteerd waarna beide partijen weten of wensen en eisen op een juiste manier vertaald gaan worden in een ontwerp.
Uiteraard hopen wij dan dat dit plan u ook enthousiast maakt en aanleiding geeft om een samenwerking aan te gaan!
Op basis waarvan wordt de schets gemaakt?
Een goed plan is gebaseerd op de volgende zaken:
– uw wensen, eisen , moodboards, voorbeelde, foto’s en dergelijke
– het bouwbudget
– de locatie, bouwgrond of bestaande woning
Deze drie onderdelen zorgen samen voor een uniek resultaat dat als een maatpak aan moet voelen en wij vragen u dan ook deze zaken aan te leveren.
Hoe ziet die schets er uit?
De hierboven genoemde zaken zorgen samen voor een “concept” voor de woning: een overkoepelend idee. Dit wordt uitgelegd aan de hand van kleine schetsten die aangeven welke zaken belangrijk zijn en bepalend zijn voor bijvoorbeeld de indeling, positie op de kavel, contact met de omgeving en meer. Op basis hiervan kan dan een plattegrond of ontwerpschets bijgevoegd zijn. Dat is per project verschillend. Er is dus nog geen uitgewerkt plan maar wel een belangrijke basis daarvoor.
Mag ik de schetsen gebruiken en zelf de plannen uitwerken?
Nee, op het ontwerp van een architect rust het auteursrecht, het is dus niet toegestaan zonder toestemming of afspraken de schetsen te gebruiken.
Wat gebeurt er na het maken van de schets?
Het kan natuurlijk ook zijn dat de schets niet aanspreekt, dan gaan we zonder verdere verplichtingen uit elkaar.
Mocht het idee u echter enthousiast maken en uitnodigen tot een verdere samenwerking dan zal een offerte volgen voor de architectenwerkzaamheden op basis van een vast honorarium en met als contractuele vorm “De Consumentenregeling 2006 Rechtsverhouding Consument – Architect CR 2006″ uitgegeven door de BNA. Aangezien we al een groot aantal woningen hebben mogen realiseren kunnen we hier een scherpe prijs voor neerleggen. Gemiddeld komt dit neer op een percentage van 6 tot 8 procent van de bouwsom. E.e.a. is uiteraard per specifieke situatie verschillend. Als die offerte accoord is gaan we aan de slag om de plannen verder uit te werken tot uw eigen unieke resultaat!
Mocht u hier ook gebruik van willen maken of vragen hierover hebben dan horen we dat graag, neem daarvoor contact op via email (Jules@zwijsen.net) telefoon (06-44976209) of via het contactformulier.